مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 804
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
269 views بازدید

آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی

آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی را امروز از طریق یک ویدیو به همراه توضیحات کاملی در مورد انجام آن می توانید امروز مشاهده کنید و آن را به دانش آموزان تان آموزش دهید تا آن ها با استفاده از روش های اکتشافی به جواب سوالات شان برسند. آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی باید در فرآیندی تا جایی پیش برید […]

جمع و تفریق فرآیندی

آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی را امروز از طریق یک ویدیو به همراه توضیحات کاملی در مورد انجام آن می توانید امروز مشاهده کنید و آن را به دانش آموزان تان آموزش دهید تا آن ها با استفاده از روش های اکتشافی به جواب سوالات شان برسند.

آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی

باید در فرآیندی تا جایی پیش برید که دانش آموز شما دنبال راه حلی برای آسان کردن کارش در جمع و تفریق فرآیندی رود.

همین که ببینه خیلی سخته این همه مرحله باید بیاد به طرف تکنیکی و استفاده از این روش به جای استفاده از روش فرآیندی.

مقدمه:
با تغییر کتب درسی مبحث جدیدی در ریاضیات وارد شد به نام جمع و تفریق فرآیندی که زیربنای آن از پایه ی دوم ابتدایی و فصل دوم کتاب ریاضی )جمع و تفریق اعداد دو رقمی( پایهریزی میشود.

فعالیت های دانش آموزان را باید در پوشه کار قرار داد، پس مطلب چه چیزهایی باید در پوشه کار قرار بگیرد؟ را مشاهده نمایید.

آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی، بر خلاف سالهای گذشته که در مبحث جمع و تفریق با انتقال، خیلی سریع به ارائهی تکنیک میپرداختیم، در جمع و تفریق فرآیندی نیازی به ارائهی تکنیک انتقال از دهگان به یکان در تفریق و یا باالعکس در جمع نیست.
به جای انتقال میتوان با روشهای مختلف در جمع و تفریق فرآیندی به جواب رسید. با استفاده از: وسایل، انگشت، چوب خط، محور، شکل، به صورت ذهنی و بهترین راه کمک گرفتن از جدول اعداد و حرکت رو به پایین و رو به جلو در جمع؛ رو به بالا و رو به عقب در تفریق است.
معنی و مفهوم فرآیند در آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی :
یعنی تغییر » روند « و پیشرفت گام به گام به سوی هدفی. به طور خلاصه، اصطلاح » پیش رفتن « به معنی مرحله به مرحله به سمت یک هدف معین.

فواید جمع و تفریق فرآیندی

۱٫ سرعت محاسبات را بالا میبرد.
۲٫ درک کاملتر از مفهوم عدد ارائه میدهد.
۳٫ برای دانشآموزان مأنوستر است.
۴٫ دانشآموزان شمارش رو به جلو و رو به عقب را بهتر یاد میگیرد.
۵٫ قدرت محاسبهی ذهنی در جمع و تفریق را پرورش میدهد.

آموزش جمع و تفریق فرآیندی دو عدد دو رقمی:
دانشآموز ابتدا عدد بالایی را به عنوان یک کل در نظر گرفته و با دهگان عدد پایینی داخل یک خط بسته میگذارد. سپس عدد بالایی را در جدول اعداد پیدا کرده و به علامت جمع یا تفریق دقّت میکند، آموزش تصویری جمع و تفریق فرآیندی دوره ابتدایی.

اگر علامت جمع بود طبقه طبقه ستون را رو به پایین میافتد و اگر تفریق بود طبقه طبقه ستون را رو به بالا میرود و عدد مورد نظر را پیدا کرده و زیر مساوی مینویسد. بعد یکان عدد دوم را زیر یکان عددی که زیر مساوی نوشته بود مینویسد، حال با توجه به علامت، اگر علامت جمع بود رو به جلو
حرکت میکند و اگر علامت تفریق بود رو به عقب حرکت میکند و پس از پیدا کردن عدد، آن را زیر مساوی مینویسد.

نکته ی اوّل:
دانش آموز حتماً باید گسترده نویسی را بلد باشد تا بتواند عدد پایینی را گسترده کند و جایگاه یکان و دهگان در جدول ارزش مکانی را بداند.

نکتهی دوم:
زیر هم نویسی در اینجا خیلی مهم است که دانشآموز یکان را زیر یکان و دهگان را زیر دهگان بنویسد،در غیر این صورت دچار مشکل میشود.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.