مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 2173
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
487 views بازدید

آموزش درس کوه ها و دشت های زیبا چهارم

با پانزدهمین درس از مطالعات اجتماعی چهارم دبستان و همچنین آموزش درس کوه ها و دشت های زیبا چهارم ابتدایی با شما همراه هستیم و می خواهیم توضیحات کاملی را در رابطه با این درس و نحوه ی آموزش و مطالعه ی آن ارائه کنیم و همچنین در انتها نیز به یک جمع بندی کامل برسیم که بر اساس آن می توانید مجموعه از سوالات […]

با پانزدهمین درس از مطالعات اجتماعی چهارم دبستان و همچنین آموزش درس کوه ها و دشت های زیبا چهارم ابتدایی با شما همراه هستیم و می خواهیم توضیحات کاملی را در رابطه با این درس و نحوه ی آموزش و مطالعه ی آن ارائه کنیم و همچنین در انتها نیز به یک جمع بندی کامل برسیم که بر اساس آن می توانید مجموعه از سوالات را طرح کرده و دانش اموزان را در مسیر یادگیری بهتر راهنمایی کنید.

کوه ها و دشت های زیبا

فصل پنجم کتاب مطالعات اجتماعی چهارم در مورد کشور زیبای من است و عنوانی که برای این فصل در نظر گرفته شده است نیز همین است.

در صفحه ی ابتدایی شروع این فصل تصاویری از ایران عزیز ما و طبیعت بکر و بی نظیر آن ارائه شده است که قبل از شروع درس می توانید آن را به دانش آموزان تان نشان دهید.

سعی کنید در همین ابتدا در مورد این تصاویر با دانش آموزان به روش بارش مغزی صحبت کنید.

با شروع درس در رابطه با اینکه همه جای زمین یکسان نیست و با پستی ها و بلندی هایی که از آن به ناهمواری تعبیر می شود مواجه می شویم که می توانیم از این مطلب به عنوان نمونه سوال نیز استفاده کنیم.

روش تدریس درس کوه ها و دشت های زیبا چهارم

سپس تعاریفی از رشته کوه و کوه و کوهپایه را نیز ارائه می کنیم.

سپس به مقایسه دو تصویر از رشته کوه و قله دماوند می پردازیم که در کتاب درسی آورده شده است.

در صفحه ۶۷ دو تصویر از روستایی در کوهپایه و شهری در کوهپایه نیز آورده شده است که می توانیم به تفاوت های شهر و روستا نیز در همین تصاویر اشاره کنیم. ( البته قبلا در دروس قبل در این مورد صحبت شده بود)

مطلب و مبحث دیگری که در این درس عنوان شده است دشت و جلگه است که با شروع مطلب به دو تصویر دشت کویری و دشت حاصلخیز رو به رو شده و دانش آموزان می توانند آن را مشاهده کرده و با خصوصیات هر کدام آشنا شوند.

آبرفت، جلگه و نحوه ی تشکیل آن دو از طریق جویبارها و کوهسارها مطالب دیگری هستند که هم به صورت توضیحی و هم به صورت تصویری برای آموزش بهتر به دانش آموزان در این درس قرار گرفته است و شما می توانید با مراجعه به صفحه ۶۸ مطالب مرتبط با آن را مشاهده کرده و سپس به دانش اموزان ارائه کنید.

در صفحه ۶۹ یکسری توضیحات قرار گرفته است که از طریق آن می توانید به سوالات فعالیت این درس پاسخ دهید.

آموزش درس سفری به شهر باستانی همدان

در صفحه ۷۰ ناهمواری ها را از طریق یک نقشه ایران به صورت تصویری نشان داده است که شما می توانید به آن اشاره کنید و از این طریق آموزش تان را رنگ و بوی دیگری دهید.

آموزش درس کوه ها و دشت های زیبا چهارم را به صورت کامل برای تان گفتیم و اگر نکته ای هست که نا گفته مانده است می توانید آن را برای ما بفرستید و متذکر شوید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.