مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1187
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
1,793 views بازدید

بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم

امروز با نقد و بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم ابتدایی در خدمت شما هستیم و موارد مهم این درس را با هم مرور خواهیم کرد که میتوانید در هنگام تدریس تان از آن استفاده ببرید. این درس که در قالب یک داستان بیان شده است روایتی است از انتخاب یک جانشین برای یک امپراطور که بر اساس آن دانش آموزان میتوانند با […]

بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم

امروز با نقد و بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم ابتدایی در خدمت شما هستیم و موارد مهم این درس را با هم مرور خواهیم کرد که میتوانید در هنگام تدریس تان از آن استفاده ببرید.

این درس که در قالب یک داستان بیان شده است روایتی است از انتخاب یک جانشین برای یک امپراطور که بر اساس آن دانش آموزان میتوانند با مجموعه ای از کلمات جدید و همچنین لحن گفتاری یک نوشتار آشنا شوند.

قبل از شروع توضیح این درس بهتر است از لینک مقابل نیز دیدن فرمایید و بررسی این مورد را نیز در دستور کار خود قرار دهید: معنی حکایت زیرکی فارسی پنجم ابتدایی

امپراطوری که برای انتخاب جانشین خود با مشکل مواجه شده بود و با استفاده از ایجاد یک رقابت سعی در انتخاب جانشین خود داشت.

بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم

او به همه ی کسانی که قصد داشتند به عنوان جانشین او انتخاب شوند یک بذر و دانه ی پخته شده داد و چون آن منطقه همه به گل و گیاه علاقه داشتند با علاقه ی وافر در این رقابت شرکت کردند.

یکی از افرادی که در این رقابت شرکت کرده بود به نام پینگ علاقه ی خیلی زیادی به پرورش گیاهان و گل ها داشت اما زمانی که بذر را کاشت هیچ گیاهی جوانه نزد.

او بارها و بارها تلاش کرد و هیچگاه ناامید نشد و همیشه به بذر خود آب میداد و از آن مراقبت میکرد اما هیچ خبری از جوانه زدن نبود.

بعد از مدتی که به روز موعود نزدیک شدند امپراطور دستور داد همه با گل هایی که کاشته بودند به قصر بیایند، پینگ نیز به قصر آمد اما بدون هیچ گلی چراکه دانه ی او جوانه نزده بود.

البته دانه ی همه افرادی که در این رقابت شرکت کرده بودند قابل جوانه زدن نبود اما خودشان دانه ها را عوض کرده بودند و با انواع و اقسام گل ها به قصر آمده بودند.

ادامه ی توضیحات مربوط به بررسی بخوان و بیندیش گلدان خالی فارسی پنجم را شاهد هستید.

بعد از اینکه امپراطور همه ی گل ها و گیاهان را دید نوبت به پینگ رسید و آنجا بود که امپراطور متوجه شد او هیچ گلی را به قصر نیاورده و زمانی که علت را جویا شد پینگ گفت: من نتوانستم هیچ گلی بکارم با اینکه بسیار هم تلاش کرده بودم اما به نتیجه ای نرسیدم.

همین کافی بود تا امپراطور بیان کند که من جانشین خود را انتخاب کنم.

شما میتوانید این درس را در قالب یک نمایشنامه در کلاس درس اجرا نمایید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.