مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1707
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
1,157 views بازدید

حل تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم دبستان

حل تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم دبستان را به صورت کامل و همراه با حل تمرین های همین صفحه برای شما آماده نموده ایم که می توانید با مراجعه به ادامه ی مطلب آن را با جزئیات مشاهده نمایید تمرین ص ۴۷ با هدف تکرار و تمرین و تثبیت بیشتر یادگیری و کمک به دانش آموزان دیر آموز تا با تکرار و تمرین و راهنمایی […]

صفحه 47 ریاضی ششم

حل تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم دبستان را به صورت کامل و همراه با حل تمرین های همین صفحه برای شما آماده نموده ایم که می توانید با مراجعه به ادامه ی مطلب آن را با جزئیات مشاهده نمایید

تمرین ص ۴۷ با هدف تکرار و تمرین و تثبیت بیشتر یادگیری و کمک به دانش آموزان دیر آموز تا با تکرار و تمرین و راهنمایی معلم و هم گروهی ها مفاهیم را بهتر یاد بگیرند.

حل تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم دبستان

در تمرین ۱ این ص نشان دادن عددهای نقاط مشخص شده روی محور است نوعی بازنمایی هست تا بچه ها جایگاه اعداد اعشار را هم بتوانند روی محور اعداد نشان دهند..
پاسخ ها

تمرین ۲ مقایسه اعداد اعشار هست که در این جا یک بدفهمی که گاها مشاهده میشود این است که فکر میکنند هر چه ارقام عدد بیشتر باشد عدد بزرگتر است و به مرتبه عدد توجه ندارند.. این همان بدفهمی هست که در مقایسه اعداد طبیعی آنجا میشد وقتی آنجا گفته میشه که به شمارش ارقام برای مقایسه توجه نشود به این خاطر هست که در اینجا بچه ها دچار بدفهمی نشوند. از دانش آموزان بخواهید که اعداد را در جدول ارزش مکانی بگذارند و بعد مقایسه کنند..
پاسخ ها

تمرین ۳ کاربرد کسر طلایی یک دوم هست برای مقایسه کردن بچه ها از این طریق خواهند فهمید که کدام عدد از نصف کمتر هست یا بیشتر و تشخیص را به درستی انجام میدهند..و پاسخ های صحیح را پیدا میکنند..
پاسخ ها

تمرین ۴ نشان دادن اعدا اعشاری روی دستگاه هست که بچه ها به نوعی بازنمایی درستی از اعداد اعشار و کاربرد آنها داشته باشند..
پاسخ ها

تمرین ۵ در این تمرین به اهمیت شکل های متفاوت نماد اعشار یا ممیز توجه میشود که در اعداد انگلیسی نقطه نماد اعشار هست..
پاسخ ها

تمرین ۶ باز هم مقایسه کردن هست این بار هم با توجه به ارزش عدد و توجه به صفرهای بعد از عدد اعشار
پاسخ ها

تمرین ۷ کاربرد تفریق اعداد اعشار از طریق مسئله و توجه به مرتبه هزارم در ثبت رکورد ورزشکاران که در ابتدای فصل عرض کردیم که اعداد اعشار چه کاربردهایی دارند..
پاسخ

توضیحات مربوط به ریاضی ششم ابتدایی

تمرین ۸ یک تمرینی هست که کمی با ساختار ارزشیابی توصیفی در مقطع ابتدایی تناقض داره اما به دلیل اینکه دانش آموزان پایه ششم سال آینده در پایه هفتم با نظام نمره ای سر و کار دارند و باید بتوانند نمرات خود در یک ورقه امتحانی بتوانند ذهنی جمع کنند این تمرین نوعی بازنمایی از جمع اعداد اعشار هست که تاکید روی محاسبات ذهنی میباشد..
پاسخ

تمرین ۹ باز پاسخ هست و بیشمار پاسخ دارد هر عدد از ۵و چهار صدم کمتر میتواند در جای خالی قرار گیرد به همین خاطر بیشمار عدد را میتواند در اینجا گذاشت..
پاسخ

تمرین ۱۰ روش صحیح حروفی نویسی اعداد اعشار را با پاسخ دو دانش آموز که مشاهده میکنید هست که با توجه به شیوه صحیح حروف نویسی اینگونه اعداد استفاده از کلمه ممیز یا عدد صحیح الزامی هست..
پاسخ

حل تمرین صفحه ۴۷ ریاضی ششم دبستان را کامل مشاهده کردید، اگر خواستید می توانید از لینک زیر حل تمرین های صفحه قبل را نیز مشاهده کنید.

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.