مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 2122
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
167 views بازدید

روش تدریس درس منابع مطالعات اجتماعی سوم

امروز با روش تدریس درس منابع مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی با شما همراه هستیم و باید این نکته را توجه داشته باشید که امروزه با توجه به اهمیت مصرف منابع طبیعی و دیگر منابع بهتر است این مبحث خیلی جدی گرفته شود چرا که هر روزه دانش آموزان در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی با موضوعاتی مرتبط با آن مواجه خواهند و شد چه بهتر […]

امروز با روش تدریس درس منابع مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی با شما همراه هستیم و باید این نکته را توجه داشته باشید که امروزه با توجه به اهمیت مصرف منابع طبیعی و دیگر منابع بهتر است این مبحث خیلی جدی گرفته شود چرا که هر روزه دانش آموزان در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی با موضوعاتی مرتبط با آن مواجه خواهند و شد چه بهتر است که این مسائل از همین مدارس شروع شود و یاد داده شود.

درس منابع

در ابتدای این درس بخشی با عنوان هم فکری کنید و بگویید قرار گرفته است و از دانش اموزها خواسته شده است که فکر کنند و بگویند که وسایلی که هر روزه از آن ها استفاده می کنند از چه چیزی ساخته شده است و طرز ساخت آن نیز چگونه بوده است.

سپس آن ها را به تصاویر کتاب درسی ارجاع می دهد و از آن ها می خواهد که هر کدام از تصاویر را مشاهده نموده و بگویند که در این تصاویر چه چیزهایی میبینند.

تصاویری از منابع طبیعی و همچنین بخشی از غذاهای ما که از جانوران و دامپروری به دست می آید نمایش داده شده است.

روش تدریس درس منابع مطالعات اجتماعی سوم

در این قسمت به موارد مورد نیاز برای دامپروری اشاره می کند که شما می توانید برای این بخش دانش آموزان را بعد از تدریس به محیط باز برده و آن ها را به صورت عملی با این منابع آشنا نمایید.

سپس در تصویر دیگری طرز و روش ساخت نخ و لباس را نشان می دهد که ابتدا از گوسفند پشم می گیرند و سپس در کارگاه به نخ تبدیل شده و در انتها نیز نخ به لباس مبدل خواهد شد.

نمونه سوال آذر ۹۶ مطالعات اجتماعی چهارم

شما برای این بخش نیز می توانید دانش اموزان را به فروشگاه لباس ببرید و یا به کارخانه ریسندگی بازدید عملی ببرید.

تصاویر بعدی و صفحه ی بعد نیز در مورد کشاورزی و اهمین آن را نشان می دهد.

برای کشاورزی نیز گفته شده است که به آب و خاک نیاز داریم و دانش آموزان مناطق روستایی می توانند به خوبی با این بخش ارتباط برقرار نمایند.
صفحات بعدی در مورد روش های ساخت میز و نیمکتی که دانش آموزان بر روی آن می نشینند صحبت می کند و سپس وسایل و ابزارهای آهنی را مورد بحث قرار می دهد.

توضیح درس اعضای خانواده مطالعات سوم

صفحه ی آخر این درس نفت را ماده ای اولیه برای بعضی از وسایل زندگی معرفی می کند و تعریفی از منابع طبیعی را در کادری سبز رنگ برای دانش اموزان مشخص کرده است که بهتر است دانش آموزهای پایه سوم آن را حفظ نمایند.

در انتها نیز کاربرگ های شماره ۱۱ و ۱۲ در کلاس درس انجام می شود و معلم به انجام آن نظارت می کند.

روش تدریس درس منابع مطالعات اجتماعی سوم به صورت کامل برای شما آورده شد و امیدواریم بتوانید به خوبی از این آموزش استفاده نمایید و در کلاس درس آن را به کار بگیرید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.