مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 167
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
1,559 views بازدید

روش تدریس شعر روباه و زاغ فارسی چهارم دبستان

روش تدریس شعر روباه و زاغ کتاب فارسی چهارم ابتدایی را به صورت کامل و همراه با فعالیت هایی برای انجام و متناسب با سن دانش آموزان در ادامه برایتان قرار داده شده است. روش تدریس شعر روباه و زاغ فارسی کلاس چهارم شعر را در کلا س با دست زدن .پا کوبیدن می خوانیم و جو شادی در کلاس ایجاد می شود. این شعر […]

روش تدریس شعر روباه و زاغ فارسی چهارم دبستان

روش تدریس شعر روباه و زاغ کتاب فارسی چهارم ابتدایی را به صورت کامل و همراه با فعالیت هایی برای انجام و متناسب با سن دانش آموزان در ادامه برایتان قرار داده شده است.

روش تدریس شعر روباه و زاغ فارسی کلاس چهارم

شعر را در کلا س با دست زدن .پا کوبیدن می خوانیم و جو شادی در کلاس ایجاد می شود.

این شعر را به همراه دانش آموزان چند بار در کلاس می خوانیم و بچه ها در همان کلاس درس حفظ می کنند.

گاهی یک فعالیت جالب انجام می دهیم و کلاس را به دو گروه راست و چپ تقسیم میکنیم و یک طرف مصرع اول و طرف دیگر مصرع دوم را می خوانند.

از دانش آموزان میخواهم یکبار شعر را به درستی بخوانند و سپس دور کلماتی که به نظرشان جدید است و یادگیری اش کمی برایشان برای بار اول سخت است را خط بکشند.

حالا از آن ها میخواهم دوباره این کلمات را بخوانند و اینبار بعد از خواندن کتاب هایشان را ببندند و روی یک برگ کاغذ و یا در دفتر مشق شان هر تعداد از آن کلمات را که به یاد می آورند را روی کاغذ یادداشت نمایند.

به اینصورت دانش آموز سعی میکتد کلمات را به یاد بیاورد و با شکل صحیح کلمات نیز آشنا می شود و دیگر فراموش نخواهد کرد چرا که توجه اش به کلمات جلب شده است و هیچ چیز بهتر از جلب توجه برای دانش آموزان برای یادگیری مناسب تر نیست.

راهکار دیگر برای روش تدریس شعر روباه و زاغ

شما میتوانید به اینصورت عمل کنید:

از دانش آموزها بخواهید کلمات را زیرش خط بکشند و حالا از آن ها بخواهید کتاب هایشان را ببندند.

سپس در دفتر و یا یک برگه تعداد بیست کلمه را که به یاد می آورند یادداشت نمایند.

حالا کلماتی را که نوشته اند را مقایسه میکنیم و میبینیم چند تایشان را درست نوشته اند، اگر دانش آموزی از بیست کلمه ده کلمه را نوشته است میشود ده و به همین ترتیب باقی ماجرا ادامه دار می شود.

برای تصحیح هم میتوانید دفترها یا برگه ها را بین دانش آموزان عوض کنید تا دانش آموزان دیگر با انواع خط آشنا شوند و یکبار دیگر متن کتاب و کلمات را ببینند تا به چشم شان آشنا بیاید.

سعی کنید هر از گاهی بعد از تدریس شعر روباه و زاغ گریزی هم به معنی کلمات درس راز نشانه ها بزنید و به آن ها نیز اشاره ای کنید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.