مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1698
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
286 views بازدید

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی که در رابطه با اعداد اعشاری و تبدیل آن ها به کسر و همچنین به صورت برعکس و گسترده نویسی آن ها است را می توانید مشاهده نمایید و توضیحات کامل و تکمیلی را در رابطه با نحوه ی حل تمرین های گفته شده ی آن مشاهده نمایید. در ادامه فعالیت ص ۴۵ قسمت پ استفاده از کارت […]

صفحه 46 ریاضی ششم ابتدایی

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی که در رابطه با اعداد اعشاری و تبدیل آن ها به کسر و همچنین به صورت برعکس و گسترده نویسی آن ها است را می توانید مشاهده نمایید و توضیحات کامل و تکمیلی را در رابطه با نحوه ی حل تمرین های گفته شده ی آن مشاهده نمایید.

در ادامه فعالیت ص ۴۵ قسمت پ
استفاده از کارت هایی که بچه ها در دست دارند و یا با روش آزمون و خطا و بدون تکرار رقم ها کوچکترین و بزرگترین حاصل را با جمع و تفریق اعداد اعشار به دست آورند.. با توجه به اینکه خود کتاب صفر را به کار برده است و کارت صفر هم در اختیار ما هست میتوانیم از آن هم استفاده کنیم ولی بقیه کارت ها تکرار نخوانده شد.. پاسخ مشاهده گردد لطفاً

پاسخ سوال یک

در ادامه ص ۴۶ کار در کلاس را داریم که قبلا خدمت شما عرض کردیم با هدف تعمیق و تثبیت بیشتر یادگیری در کلاس درس آمده است.
تمرین ۱ بحث گسترده نویسی را داره که در سالهای قبل با مفهوم گسترده نویسی اعداد و کارها آشنایی کامل پیدا کردند در اینجا با یک یا دو مثال و بحث و تبادل نظر گروهی این تمرین را انجام دهند..
پاسخ های زیر مشاهده گردد لطفا

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی

پاسخ سوال دو

تمرین ۲ جمع و تفریق اعداد اعشار هست که تکرار و تمرین از سال گذشته هست فقط تفریق آخری این نکته یادآوری شود که برای کم کردن عدد اعشاری پایینی از عدد صحیح ۷ باید ممیز گذاشته شود و به تعداد ارقام اعشار پایین بعد از ممیز صفر گذاشته شود تا حاصل را به درستی پیدا کنند..
پاسخ ها

تمرین ۳ الگوی اعشاری هست که با استفاده از جدول ارزش مکانی ترتیب این الگو آموزش داده شود…
پاسخ

تمرین ۴ نوشتن اعدا اعشار به حروف با مثال های عامیانه هست در مورد اینچ اشاره شود به تلویزیون و اینکه منظور قطر تلویزیون هست نه طول..
پاسخ

تمرین ۵ تاکید بر انجام محاسبات ذهنی هست که دانش آموزان با استفاده از ذهن نه محاسبات کاغذی یا ماشین حسابی پاسخ ها را پیدا کنند..
مثلا در تفریق زیر
۷/۷۷_۰/۰۷=
نیازی به باز کردن عدد ۷ در دهم نیست مثلا بگویند ۷۷ صدم داریم ۷ صدم کم میکنیم..
پاسخ ها

آزمون فصل سه اعداد اعشاری ریاضی ششم ابتدایی

روش تدریس صفحه ۴۶ ریاضی ششم ابتدایی

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.