مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1775
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
2,050 views بازدید

معنی شعر غرش شیران فارسی دهم

معنی شعر غرش شیران فارسی دهم که به عنوان نهمین درس از مجموعه ی ادبیات پایداری کلاس دهم است به صورت روان و البته با یکسری توضیح هایی در رابطه با نحوه ی تدریس این درس و شعر آماده شده است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. در آموزش و معنی کردن شعر های کتاب درسی بسیار محتاط عمل کنید و دانش […]

معنی شعر غرش شیران فارسی دهم که به عنوان نهمین درس از مجموعه ی ادبیات پایداری کلاس دهم است به صورت روان و البته با یکسری توضیح هایی در رابطه با نحوه ی تدریس این درس و شعر آماده شده است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

معنی شعر غرش شیران

در آموزش و معنی کردن شعر های کتاب درسی بسیار محتاط عمل کنید و دانش آموزان را به هر طریقی که شده است ترغیب کنید که خودشان ابتدا به صورت خودخوان شعر را خوانده و سپس هر آنچه از درس و شعر آموخته اند بیان کنند.

معنی شعر غرش شیران فارسی دهم

سپس از آن ها بخواهید معانی کلماتی که در این درس اورده شده است را از پشت کتاب پیدا کنند و دوباره شعر را بخوانند.

در آخر هم از آن ها بخواهید که شعری که گفته شده است را برای سومین بار بخوانند و اینبار معنی ها را تا حدودی به ان ها بگویید و در منزل نیز تمرین هایی نظیر کامل کردن شعر برای شان آماده کنید تا انجام دهند.

مرگ سراغ شما نیز خواهد آمد و دوران اعتبار شما نیز از رونق خواهد افتاد

محنت و سختی جغد شوم ویران گری است که به ما بسنده نمی کند و شما را نیز خانه خراب خواهد کرد

مرگ که شامل همه ی انسان ها می شود و مطمئنا روزی نیز نصیب شما خواهد شد.

زمانی که عدل و داد انسان های عادل در جهان باقی نماند و پایدار نشود، پس شما هم مطمئن باشید که ستم ها و ظلم هایتان نیز از بین خواهد رفت.

در سرزمینی که نعره ی انسان های شیر صفت و جوانمرد گذشته، ناجوانمردی و سگ صفتی انسان های پست هم از بین خواهد رفت.

مرگ همچون بادی است که در این روزگار چراغ زندگانی بسیاری را خاموش کرد. شما هم آسوده نباشید که سرانجام چراغ عمر شما را نیز خاموش خواهد کرد.

توضیح شعر غرش شیران دهم

این دنیا چون کاروان سرایی است که انسان های بسیاری امده اند و رفته اند. کاروان زندگی شما نیز به ناچار از این کاروانسرا عبور خواهد کرد و عمرتان به سر خواهد رسید.

ای کسانی که به بخت خوب خودتان افتخار می کنید بدانید و آگاه باشید که ستاره ی بخت شما نیز روزی خاموش خواهد شد و خوشبختی شما نیز روزی به پایان خواهد رسید.

مجبوریم در مقابل ظلم و ستم شما تحمل کنیم تا قدرت حکومت شما سپری شود و سرنگون شوید.

ای پادشاه ظالمی که مردم بیچاره را به والیان درنده و گرگ صفت سپرده ای. سرانجام این درنده خویی و وحشی گری شما نیز پایان خواهد یافت.

معنی شعر غرش شیران فارسی دهم در بالا آورده شد و به سادگی می توانید از آن استفاده ببرید و البته مطالب دیگر زیر نیز به شما پیشنهاد میشود که مشاهده نمایید:

معنی کلمات درس در سایه سار نخل ولایت دهم

استفاده از معانی کلمات می توانید خیلی کمک کننده باشد به دانش اموزان در فهم کامل درس های کتاب ادبیات فارسی پایه دهم متوسطه و امادگی آن ها برای آزمون ها و امتحانات پیش رو در مدرسه و شما نیز می توانید به آن ها کمک نمایید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.