مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 732
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
861 views بازدید

معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم

معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم دوره اول متوسطه در این مطلب آورده شده است. این درس به صورت شعر بوده و اولین درس کتاب فارسی پایه هفتم است. برای آموزش این درس بهتر است دانش آموزان یکبار از روی درس بخوانند تا آموزش اولیه انجام گیرد، سپس آموزگار درس را دوباره بخواند و کلماتی را که نیاز به معنا کردن دارند را برای […]

معنی کلمات درس زنگ آفرینش

معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم دوره اول متوسطه در این مطلب آورده شده است. این درس به صورت شعر بوده و اولین درس کتاب فارسی پایه هفتم است.

برای آموزش این درس بهتر است دانش آموزان یکبار از روی درس بخوانند تا آموزش اولیه انجام گیرد، سپس آموزگار درس را دوباره بخواند و کلماتی را که نیاز به معنا کردن دارند را برای دانش آموزان تکرار کرده و معانی آن ها را نیز برایشان بازگو نماید.

دانش آموزان نیز می توانند در حین تدریس معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم هر جا مشکل داشتند از معلم خود بپرسند و همچنین اگر معانی دیگری را نیز می دانند برای دانش آموزان دیگر بگویند تا آن ها نیز با معانی آن ها آشنا شوند.

اگر نیاز به دیدن مطالب مرتبط با پایه هفتم دارید، از بخش جستجوی سایت عنوان پایه هفتم را جستجو نمایید و یا از طریق دسته بندی سایت پایه هفتم را انتخاب کنید.

در برخی کتاب ها معانی متفاوت وبعضا اشتباهی برای کلمات این درس ذکر شده است که بهتر است آموزگاران در معانی این کلمات معنی شعر را در نظر بگیرند و نه فقط معنی خود کلمه، چرا که بعضا کلمات در جمله و مصرع ها معنی دیگری پیدا می کنند و ممکن است دانش آموزان دچار اشتباه شوند.

معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم

گرم:مشغول،سرگرم

انشای کوچک:انشای کوتاه

پیغمبر:پیام آور
غوغا:آشوب ،فریاد،همهمه

ابد:زمانی که آن را نهایت نباشد،جاودان،همیشگی

گلدسته:مناره
موضوع:مطلب دل تنگ:ناراحت ، غمگین

کام:آرزو،میل،خواسته
ذره ذره:کم کم

فارغ:آسوده ، راحت

زائر:زیارت کننده
غلتید:از پهنایی به پهلوی دیگر چرخید

افق:کرانه آسمان

زنجره:نوعی حشره که از خود صدا تولید می کند

معنی کلمات درس زنگ آفرینش فارسی هفتم در این جا به پایان میرسد، برای دیدن دروس بیشتر و همچنین معنی کلمات درس های مختلف از بخش جستجوی سایت عنوان معنی کلمات را جستجو نمایید و به آرشیو کاملی از معانی درس ها دست پیدا کنید.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.