مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1574
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
842 views بازدید

هم خانواده و متضاد و پیام درس تندگویان ششم

هم خانواده و متضاد و پیام درس تندگویان ششم به صورت یکجا که قبلا معنی کلمات درس بخوان و بیندیش تندگویان را تهیه کرده بودیم امروز اماده نموده ایم که به صورت جدا جدا می توانید از هر کدام که تمایل داشتید استفاده نمایید. سعی کنید به یکباره کلمات را به دانش اموزان ندهید و به مروز آن ها را با معانی و همچنین صورت […]

پیام درس تندگویان

هم خانواده و متضاد و پیام درس تندگویان ششم به صورت یکجا که قبلا معنی کلمات درس بخوان و بیندیش تندگویان را تهیه کرده بودیم امروز اماده نموده ایم که به صورت جدا جدا می توانید از هر کدام که تمایل داشتید استفاده نمایید.

سعی کنید به یکباره کلمات را به دانش اموزان ندهید و به مروز آن ها را با معانی و همچنین صورت های مختلف یک کلمه آشنا کنید. به عنوان مثال ابتدا در یک جلسه کلمات هم معنی را به آن ها بگویید و سپس در جلسات بعدی به ترتیب کلات هم خانواده و کلمات متضاد و مخالف را برای آن ها بیان نمایید.

هم خانواده و متضاد و پیام درس تندگویان ششم

معنی کلمات تندگویان بخوان و بیندیش ششم

پیام درس تندگویان فارسی ششم ابتدایی

در این درس به عظمت و دلاوریهای ایرانیانی اشاره شده است که با دلیری، جان خود را در راهِ سربلندی سرزمینشان فدا کردهاند و به همهی ما آموختند که با تمام وجود در راهِ بزرگی ایران، تلاش و کوشش کنیم تا همچون گذشته، سرافراز و سربلند بدرخشد. مهندس تُندگویان هم از جمله انسانهای بزرگی بود که در برابر دشمنان عراقی تا آخرین نفس، مبارزه کرد و در راه وطنش به شهادت رسید. روحش شاد!

کلمات هم خانواده درس تندگویان

انتظار : منتظر

قدرت : قادر

حد : حدود

معروف : معرف
جمع : جوامع

وسعت : وسیع

نقل : منتقل

مانع : موانع
نفوذ : نافذ

دفاع : مدافع

هدف : اهداف

کلمات مخالف یا متضاد

مهاجم : مدافع

مستقل : وابسته

خوشایند : ناگوار

صعود : سقوط

هم خانواده و متضاد و پیام درس تندگویان ششم که در بالا مشاهده کردید با صرف زمان تهیه شده است و امیدواریم مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

اگر شما نیز کلماتی را درس یافته اید که نیازمند است در یکی از دسته بندی های کلمات متضاد، هم خانواده و یا برای آن معنی کلمه لازم است می توانید در ذیل این متن ارسال کنید تا به قسمت مخصوص به خود قرار گیرد.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.