مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 442
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
6,669 views بازدید

پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان

پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان به همراه تاریخ ادبیات مرتبط با این درس را می توانید در ادامه همین مطلب بخوانید و آن را به جهت درک بهتر مفاهیم این درس به کار گیرید. پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان در این درس شاهد روایت داستان پادشاهی هستیم که بازی باهوش داشت که برایش همیشه کار های خاصی مثل شکار را به […]

پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان

پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان به همراه تاریخ ادبیات مرتبط با این درس را می توانید در ادامه همین مطلب بخوانید و آن را به جهت درک بهتر مفاهیم این درس به کار گیرید.

پیام درس هوشیاری فارسی پایه ششم دبستان

در این درس شاهد روایت داستان پادشاهی هستیم که بازی باهوش داشت که برایش همیشه کار های خاصی مثل شکار را به آسانی انجام میداد و زمانی که عملکردی برخلاف آنچه پادشاه انتظار داشت از او سر زد باعث خشمگینی پادشاه شده و پادشاه او را با زدن به زمین از بین برد و بعد ها زمانی که متوجه شد این باز نه عملکردی برخلاف بلکه باعث نجات جان او شده بود اندوهگین شد.

همانطوری که از اسم درس پیداست؛ این درس بر دانایی و هوشیاری انسانها تأکید دارد. این درس به ما میآموزد که قبل از این که دست به کاری بزنیم باید دربارهی آن، فکر بکنیم و بدون اندیشه و فکر، کاری را شروع نکنیم.

در رابطه با شروع تدریس هوشیاری می توانید از لینک های زیر به جهت آموزش بهتر دانش آموزان استفاده ببرید.

املا و تکلیف پیشنهادی درس هوشیاری فارسی ششم

معنی کلمات درس هوشیاری فارسی ششم دبستان

روش تدریس درس هوشیاری فارسی ششم ابتدایی

فکر و اندیشه میکرد (کمی هوشیارتر » باز « اگر آن پادشاه، بر خشم خودش، مسلّط میشد و در برابر آن حرکات از پادشاه، » باز « ، بود) نیازی نبود باز را بکشد و بعد از آشکار شدن حقیقت، غم و غصّه بخورد. در این درس را میتوانیم نماد انسانهای آگاه و خردمند، به » باز « . هوشیارتر بود؛ اما پادشاه، آن اندازه، هوش و خرد را نداشت حساب بیاوریم.
تاریخ ادبیّات
واعظ کاشفی )متولّد ۸۴۰ ه .ق در سبزوار – درگذشت ۹۱۰ ه .ق در هرات (حسن بن علی بیهقی سبزواری واعظ، ملقّب به کمالالدّین، دانشمند، واعظ و نویسندهی معروف بود. وی در علوم فتوّت نامه ی « و » روضة الشّهدا « ،» انوار سهیلی « دینی و معارف الهی و ریاضیات و نجوم، دست داشت. کتاب از آثار اوست.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.