مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 59
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
419 views بازدید

چه چیزهایی باید در پوشه کار قرار بگیرد؟

چه چیزهایی باید در پوشه کار قرار بگیرد؟ سوالی که بسیاری از معلم ها و دانش آموزان آن را میپرسند و جواب کامل و دقیقی برای آن ندارد ولی ما امروز مواردی را که باید در پوشه کار قرار بگیرد را برای شما آماده کرده ایم. مواردی که باید در پوشه کار قرار بگیرد از جمله مواردی که میتوان به پوشه کار دانش آموزان اضافه […]

چه چیزهایی باید در پوشه کار قرار بگیرد؟

چه چیزهایی باید در پوشه کار قرار بگیرد؟ سوالی که بسیاری از معلم ها و دانش آموزان آن را میپرسند و جواب کامل و دقیقی برای آن ندارد ولی ما امروز مواردی را که باید در پوشه کار قرار بگیرد را برای شما آماده کرده ایم.

مواردی که باید در پوشه کار قرار بگیرد

از جمله مواردی که میتوان به پوشه کار دانش آموزان اضافه کرد به موارد زیر میتوان اشاره کرد.

آزمون ها ، تکالیف ، تولیدات ، و سایر موارد

– آزمون های دانش آموزان :

شامل آزمون های به عمل آمده (برگه های امتحانی) به صورت ماهانه و یا هفتگی ، هر نوع آزمونی که مراحل فرآیند یادگیری را شامل شود را میتوان در پوشه کار قرار داد.

– تکالیف درسی دانش آموزان :

تکالیف درسی خارج از کلاس درس ، تکالیف درسی انفرادی دانش آموزان شامل : آثار و تکالیف نوشتاری ، تمرینات املاء و جمله نویسی و ترکیبی ، خودآزمایی ها و حل مسائل و  همچنین مواردی چون جورچین جملات و ساخت جملات صحیح و تصحیح آن ها را میتوان در پوشه کار دانش آموزی قرار داد.

تکالیف درسی کلاسی گروهی دانش آموزان ، چرکنویسی و کارهای ابتدایی در طراحی تحقیق دانش آموزان در زنگ های علوم تا مواد نشان دهنده ی حاصل کار تحقیقی هر دانش آموز دوره ی ابتدایی.

پوشه کار دانش آموزی

– تولیدات :

آثار هنری دانش آموزی ، خلاصه داستان ها ، فیلم های آموزشی و بازدیدها ، کارهایی که هر دانش آموز به عنوان کارهای علمی انجام داده است. (می توان نتیجه بررسی وارزیابی خود را از کارهای عملی در پوشه کار قرار داد) ، گزارش مصاحبه دانش آموز با افراد متفاوت ، گزارش های علمی مثل گردش های علمی و هر تولیداتی که مراحل فرآیند یادگیری را شامل شود .

– سایر موارد :

تشویق های کتبی دانش آموز و امتیازاتی که هر دانش آموز در طول سال تحصیلی کسب می نماید ، ثبت پرسش ها و اظهارنامه ها و رفتارهای قابل توجه دانش آموز و همچنین نمونه هایی از فعالیت های انجام شده دانش آموز در طی سال تحصیلی، چک لیست های معلم ، نامه های مربوط به دانش آموز ، نمودار پیشرفت موضوعی دروس ، یادداشت های معلم و هر نوع سند و مدرکی که مراحل فرآیند یادگیری را شامل شود .

همچنین می توان نامه های دعوت از اولیا و صورت جلسات مربوط به دیدار با اولیا و جمع بندی های مربوط به آن را نیز در پوشه کار دانش آموزی گنجاند.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.