مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 810
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
3,620 views بازدید

کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال فارسی چهارم

مجموعه ای از کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال فارسی چهارم را امروز به صورت جدا برای شما تهیه کردیم که می توانید آن را در کنار معنی کلمات درس باغچه اطفال مشاهده نمایید و مورد استفاده در کلاس درس قرار دهید. کلاس چهارم ابتدایی به نظر بسیاری از آموزگار سال سخت و البته مهم برای هر دانش آموزی است و استفاده ی […]

کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال

مجموعه ای از کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال فارسی چهارم را امروز به صورت جدا برای شما تهیه کردیم که می توانید آن را در کنار معنی کلمات درس باغچه اطفال مشاهده نمایید و مورد استفاده در کلاس درس قرار دهید.

کلاس چهارم ابتدایی به نظر بسیاری از آموزگار سال سخت و البته مهم برای هر دانش آموزی است و استفاده ی درست و بهینه از فرصت در این سال بسیار مدنظر معلمین است.

سعی کنید مجموعه ای از کلمات دیگر را نیز به همراه این کلمات به صورت درهم به دانش آموزان دهید و از آن ها بخواهید کلماتی که در این درس مطالعه کرده اند و تازه یاد گرفته اند از بین مجموعه ای از کلمات بیابند و با اینکار هم دانش آموز کلمات جدیدی را یاد خواهد گرفت و دایره لغات ش بسط داده خواهد شد و هم آموزگار میتواند تمرین های کارآمد تری را در اختیار دانش آموزان در آینده ی نزدیک قرار دهد.

پس هیچگاه فراموش نکنید که میتوانید با تغییرات کوچکی در نحوه ی پرسش و پاسخ ها در کلاس درس تفاوت های وسیعی ایجاد کرده و روند تدریس خود را به کلی تغییر دهید.

کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال

کلمات هم خانواده درس باغچه اطفال فارسی چهارم دبستان:

عاجز: عجز
فعال: فعالیت
اختراع: مخترع
اطفال: طفل، طفولیت
مقصود: قصد، مقاصد
متحیر:حیران، تحیر
مکتب: مکتوب، کتاب
جویا: جوینده
راضی: رضایت

کلمات مخالف و متضاد درس باغچه اطفال:

عاجز: توانا
لبریز: خالی
طاق: کف
اطفال: بزرگسال
راضی: ناراضی
ناشنوا: شنوا

در امتحانات آخر ماه و یا کاربرگ هایی که به صورت هفتگی به دانش آموزان خواهید داد، سعی کنید از این کلمات مخالف و هم خانواده درس باغچه اطفال نیز استفاده کنید و در اختیار دانش آموزان تان قرار دهید تا با تمرین و تمرین دوباره در استفاده از این کلمات مهارت کسب کنند و ماهر شوند.

چون در سال های بعد استفاده از این کلمات خیلی مورد توجه خواهد بود و حتما لازم است دانش آموزان این مجموعه ی کلمات را یاد بگیرند.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.