مطالب پیشنهادی ویکی مهر

کد خبر : 1878
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
2,663 views بازدید

کلمات هم خانواده درس یار مهربان فارسی سوم

یکسری از کلمات هم خانواده درس یار مهربان فارسی سوم دوره آموزش ابتدایی آماده شده است که دانش آموزان می توانند از آن ها استفاده کنند و شما نیز می توانید به دانش آموزان به عنوان یک تمرین این کلمات را آموزش دهید تا اینکه یادگیری به صورت مستمر و همچنین پایدار باشد. در زمانی که تدریس در کلاس درس به صورت کامل پایان یافته […]

یکسری از کلمات هم خانواده درس یار مهربان فارسی سوم دوره آموزش ابتدایی آماده شده است که دانش آموزان می توانند از آن ها استفاده کنند و شما نیز می توانید به دانش آموزان به عنوان یک تمرین این کلمات را آموزش دهید تا اینکه یادگیری به صورت مستمر و همچنین پایدار باشد.

کلمات هم خانواده درس یار مهربان

در زمانی که تدریس در کلاس درس به صورت کامل پایان یافته است و تمام مطالب خود متن اصلی درس گفته شده است بهترین زمان است که کلمات هم خانواده ی درس دانه به دانه به دانش آموزان گفته شود.

کلمات هم خانواده درس یار مهربان فارسی سوم

کلمات هم خانواده فواید بسیار زیادی دارد که دانش اموزان می توانند از ان بهره ببرند، چرا که اگر دانش اموزان این کلمات را یاد بگیرند مطمئنا بعدها می توانند با ریشه ی کلمات نیز آشنا شوند.

کلمه سخت و متضاد درس فداکاران سوم دبستان

زمانی که با ریشه ی کلمات آشنایی پیدا کنند در دستور زبان فارسی نیز مهارت پیدا کرده و می توانند افعال را در زمان های گذشته، حال و آینده نیز به صورت کامل بنویسند و بشناسند.

بهتر است در آموزش درس یار مهربان با دانش آموزان به صورت موردی نیز در مورد نگهداری کتاب های درسی شان صحبت کنید چرا که بسیاری از دانش آموزان روش ها و طرز نگهداری از کتاب هایشان را به خوبی هنوز یاد نگرفته اند و بهتر است کتاب ها را برای شان به صورت کامل توضیح دهیم که آن ها نیز همانند ما جان دارند و بهتر است که با آن ها به درستی رفتار کنیم.

مراقب: مراقبت

مدرسه: مدرس، درس، تدریس

تشکر: شکر، متشکر

حس: احساس، حساس

خبر: اخبار، مخبر، مخابرات

کتاب، مکتوب، کاتب

سفر: مسافرت

شعر: اشعار، مشاعره

متوجه: توجه، توجیه

پرت: پرتاب

خیالی: تخیلی، خیالات، تخیل

مختلف: اختلاف

نور: انور، نورانی، منور

معنی واژه ها و کلمات درس فداکاران فارسی سوم ابتدایی

یادگیری کلمات هم خانواده در درک کامل درس و همچنین در یادگیری بن های مختلف کلمات دانش آموزان را یاری می کند و چه بهتر که کلمات هم خانواده درس یار مهربان فارسی سوم را به دانش آموزان بیاموزیم، چرا که هنوز دانش آموزان در سنی هستند که یادگیری این کلمات می تواند به آن ها در پایه های بالاتر بسیار کمک کند.

به این پست امتیاز دهید.
منابع :
نویسندگان :
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.